Per kiek laiko atsipirks saulės elektrinė?

04.04.2023

Saulės elektrinė – vienas iš patvariausių ir ekologiškiausių elektros energijos taupymo būdų, kurį renkasi vis daugiau pasaulio gyventojų. Kylant elektros sąnaudoms ir kainoms, kai kurie žmonės elektrines mato kaip logiškiausią išeitį, padedančią į savo ateitį žiūrėti pragmatiškiau. Ne paslaptis, kad, nors valstybė siūlo paramą, saulės elektrinės reikalauja nemažų investicijų. Todėl daugumai būsimų žaliosios energijos gamintojų kyla klausimas: koks yra atsiperkamumo laikotarpis?

Kalbant apie saulės elektrinės atsiperkamumą svarbu paminėti, kad tai priklauso nuo elektros vartojimo įpročių ir sistemos sugeneruoto energijos kiekio. Įsirengę saulės elektrinę, sutaupysite mokėdami už elektrą, o dalį energijos galėsite naudoti visiškai nemokamai. Kuo didesnė dabartinė sąskaita už elektrą, tuo trumpesnis atsipirkimo laikotarpis – pavyzdžiui, jeigu sunaudojate apie 30–40 % pagamintos energijos tiesiogiai, 10 kW saulės elektrinė atsipirks per maždaug 4 metus. Tačiau gali atsirasti įvairių praktinių apribojimų (stogo dydis, šešėlį suformuojantys šalia esantys objektai ir pan.), kurie turės įtakos pagaminamam elektros kiekiui.

Takatona

Kaip žinoma, atsinaujinančios elektros gamintojus kiekvienais metais remia valstybė – Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kviečia teikti paraišką ir gauti subsidiją saulės elektrinėms įsirengti. Taip ne tik išleidžiama mažiau finansų, bet ir atsiperkamumo laikotarpis būna kur kas trumpesnis. Pastebima, kad valstybės teikiama parama viena iš atsinaujinančios elektros energijos naudojimą skatinančių priemonių.


Saulės elektrinės atsiperka priklausomai nuo įprastai suvartojamo energijos kiekio ir elektrinės sugeneruojamos elektros. Dažniausiai klientams ši investicija atsiperka per maždaug 4–7 metus, tačiau šis laikotarpis gali kisti priklausomai nuo to, ar vartotojai pasinaudos APVA parama. Pasinaudoję parama saulės elektrinės grąža džiaugiasi greičiau. Todėl atsiradus APVA kvietimui, nieko nelaukdami pasidalinsime informacija su Jumis.

Norėdami sužinoti, per kiek laiko atsipirks saulės elektrinė, pasinaudokite „Skaičiuokle“ arba susisiekite su mumis. Įvertinsime Jūsų individualius poreikius ir perspektyvas, kada bus galima džiaugtis saulės elektrinių teikiama investicine grąža!

×

Šiuo metu įgyvendinami
projektai

Norite ir Jūs įgalinti savo namus?

Užpildykite užklausos formą.

Visoje lietuvoje