Dažniausiai užduodami klausimai

Natūralu, kad svarstant įsigyti saulės elektrinę kyla įvairiausių klausimų – į kai kuriuos iš jų atsakėme, skaitykite žemiau.

Kas gali pretenduoti į APVA paramą?

Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) skiriamą paramą gali gauti:
– fizinis asmuo, bet kokiu teisėtu pagrindu (pavyzdžiui, nuosavybės teise, nuoma, panauda) valdantis žemės sklypą ar pastatą, kuriame įrengiamos atsinaujinančių išteklių technologijos, skirtos elektros energijos gamybai namų ūkio reikmėms;
– juridinis asmuo, kuriam priklauso (ar kuris turi valdytojo teisę) visuomeninės, gamybinės paskirties pastatai ar kitos paskirties inžineriniai statiniai.

Per kiek laiko parama pasiekia vartotoją?

Kai fizinis asmuo tinkamai įformina Išlaidų kompensavimo prašymą ir pateikia visus privalomus dokumentus iki jų registravimo dienos, parama saulės elektrinei išmokama ne vėliau kaip per 60 kalendorinių dienų.

Koks APVA paramos dydis?

Jeigu įsirenginėjate pilną saulės elektrinės komplektą (kurį sudaro saulės moduliai ir įtampos keitiklis), paramos dydis siekia 322.91 Eur/kWp. Tačiau įsirengus tik saulės modulius, finansavimas krenta iki 242.92 Eur/kWp.

Kokie įsipareigojimai tenka asmeniui, gavusiam paramą?

– 5 metus negalima perleisti, parduoti, įkeisti turto ar kitokiu būdu suvaržyti daiktinių teisių į elektrinę, jeigu neturite raštiško sutikimo iš APVA.
– Draudžiama parduoti generuojamą elektros energiją arba naudoti ją ūkinei komercinei veiklai per 5 metus.
– Leisti APVA atstovams tikrinti elektrinę per 5 metų laikotarpį.

Kokius dokumentus ir duomenis reikia pateikti, norint gauti paramą?

Norint gauti APVA paramą, reikia pateikti:
– banko sąskaitos numerį;
– objekto numerį;
– sąskaitą faktūrą ir prekių, paslaugų priėmimo-pardavimo aktą;
– saulės modulių ir keitiklio techninę specifikaciją;
– elektros tiekimo sutartį arba nuosavybės ribų aktą;
– saulės modulių ir keitiklio garantinį aprašą;
– rangovo deklaraciją;
– fotofiksacijas.

Pagal kokius kriterijus vertinami projektai?

Projektai vertinami pagal prioritetinius kriterijus:
– pagal elektrinės įrengimo būdą: elektrinė, integruota į pastatą ar ant pastato, gauna aukštesnį balą, o esanti ant žemės, žemesnį;
– pagal modulių galią: iki 5 kW aukštesnis balas, o nuo 5 kw, bet ne daugiau kaip 10 kW, žemesnis balas.

Kokią saulės elektrinę galima įsirengti su parama?

Norint pretenduoti į APVA paramą, Jūsų saulės elektrinė turėtų būti įrengta ant šlaitinio arba plokščio stogo, žemės, daugiabučio arba jo teritorijoje.

Kas yra gaminantis vartotojas?

Gaminantis vartotojas – tai asmuo, savarankiškai apsirūpinantis elektros energija, kuri yra gaminama ir naudojama toje pačioje vietoje iš atsinaujinančių energijos išteklių savoms reikmėms tenkinti.

Ką galime pasiūlyti naujo?

Žmonėms, kurie nori įsirengti saulės elektrinę, siūlome energijos saugyklą, energijos vartojimo auditą ir optimizavimą, projektavimą, elektrinių pridavimą ESO ir VERT, vartotojo galios didinimą, EV krovimo stoteles ir jų įrengimą, susiejimą su elektros energijos generacijos šaltiniais.

Kokia baterijų nauda saulės elektrinėms?

Statistika rodo, kad turint saulės baterijas suvartojama net 20 % daugiau energijos, todėl mažinamos išlaidos už elektrą. Be to, esant elektros tiekimo sutrikimams, įprastinė elektros elektrinė išsijungia, tačiau elektros tiekimas tęsiasi toliau. Pati baterija nėra didelė – montuojama ant sienos arba grindų.

Kokia yra saulės elektrinės optimizatorių paskirtis?

Saulės elektrinės sistemoje esantys optimizatoriai užtikrina, kad prasčiausiai veikiantis modulis neturėtų įtakos visos saulės elektrinės efektyvumui.

Nuo ko priklauso saulės elektrinės veikimas skirtingais metų laikais?

Saulės elektrinės veikimas priklauso nuo saulės vietos, orų, dienos trukmės ir temperatūros. Saulės elektrinės veikimas šiltuoju metų laiku yra pats efektyviausias – siekia netgi 80–90 %, o rudenį ir žiemą tik 10–20 %. Rekomenduojame elektrinę statyti žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį, kad būtumėte aprūpinti energija šaltuoju metų laiku, kai saulės kur kas mažiau.

Ar saulės elektrinės pagaminta energija priklauso nuo regiono?

Taip, tai, kiek saulės elektrinė sugeneruoja energijos, priklauso nuo regiono. Statistika rodo, kad daugiausiai saulės pajūryje, mažiausiai Vilniuje, o Šiauliai – siekia vidurį.

Kiek laiko užima saulės elektrinės montavimas?

Saulės elektrinės yra sumontuojamos per 1–3 dienas. Tačiau pats procesas gali užtrukti iki mėnesio ar daugiau, kadangi reikia gauti iš ESO prijungimo sąlygas, susiplanuoti darbus, sulaukti, kol bus pakeista elektros energijos apskaita.

Ar galima naudoti saulės elektrinę be inverterio?

Saulės elektrinė be inverterio ar mikro-inverterio neveiks, kadangi nebus konvertuojama nuolatinė srovė į kintamą.

Kiek laiko tarnauja saulės elektrinės?

Saulės elektrinės tarnauja nuo 25-30 metų.

Kiek saulės elektrinė pagamina elektros per metus?

Saulės elektrinės energijos pagamintas kiekis per metus priklauso nuo lokacijos, stogo krypties į pasaulio šalis, modulių pasvirimo kampo, nuo kaminų, medžių ir kitų pastatų, tačiau normaliomis sąlygomis sugeneruojama apie 650–1050 kWh iš 1 kWp.

Saulės elektrinė verslui – nuo ko pradėti?

Pradedant kurti saulės elektrinės verslui projektą, pirmiausiai reikia pradėti nuo ekonominio naudingumo ir finansavimo sprendimų įgyvendinimo. Svarbu įvertinti, kokia saulės elektrinė verslui bus naudingiausia ir parankiausia, paruošti dokumentus paramai gauti.

Kuo saulės elektrinės yra naudingos verslui?

Saulės elektrinės yra geriausias pasiūlymas verslui, norint nepriklausomybės, gamintis savo elektrą. Taip pat tokia galimybė leis būti draugiškiems aplinkai ir ekologijai.

Ar verslui yra taikoma parama?

Verslas gali pretenduoti į valstybės siūlomą paramą. Paramos gavėjais gali būti visuomeninės, gamybinės paskirties pastatų, kitos paskirties inžinerinių statinių, kurie priklauso juridiniams asmenims, savininkai ir valdytojai. Naujienas galite sekti čia:www.apva.lt

Kokio dydžio saulės elektrinę gali įsigyti įmonė?

Verslams (įmonėms) saulės elektrinių dydis nėra ribojamas.

Ar įmanoma apdrausti saulės elektrinę?

Dažniausiai saulės elektrinės yra apdraudžiamos kaip nekilnojamojo turto dalis, todėl dėl tokios paslaugos reikia kreiptis į draudimo brokerį.

Koks saulės elektrinės atsiperkamumas verslui?

Saulės elektrinės yra eksploatuojamos 30–40 metų, o atsiperka vidutiniškai per 7–9 metus.

Kaip žinoti, kad rangovas yra patikimas?

Prieš pradedant bendradarbiauti su rangovu, svarbu atkreipti dėmesį į sukauptą patirtį, akreditacijas, naudojamą įrangą ir kitų žmonių atsiliepimus. Pasirinkus tinkamą įmonę, būsite užtikrinti, kad turėsite kuo kokybiškesnę ir efektyvesnę saulės elektrinę.

Kokios garantijos taikomos?

Kiekvienas gamintojas siūlo skirtingas sąlygas, tikslius skaičius klientas gauna tik specialaus pasiūlymo metu. Taip pat svarbu paminėti, kad yra skirtingų tipų garantijos – produktams (~ 10 metų) ir darbams (~ 5 metai).

Kiek metų tarnaus saulės elektrinė?

Remiantis profesionalų prognozėmis, saulės elektrinė turėtų tarnauti maždaug 25 metus ir daugiau.

Ar bus taikoma garantija, jeigu suges saulės elektrinė?

Jeigu Jūsų saulės elektrinė suges garantiniu metu, elektrinės remontu pasirūpinsime mes.

Ar garantijos sąlygos yra vienodos fiziniams ir juridiniams asmenims?

Nepaisant to, ar esate fizinis asmuo, ar įmonė, garantijos sąlygos yra vienodos.

Saulės elektrinės

Sąskaitų mažinimas, užtikrinta finansinė grąža, imunitetas elektros kainų pokyčiams ir tvaresnė aplinka – investicija, kuri nepaliks abejingų.

Kodėl rinktis saulės energiją?

Saulės elektrinės – viena pažangiausių ir saugiausių investicijų, rūpinantiems ne tik savo ateitimi, bet ir aplinkos ekologija.

Nepraraskite perteklinės energijos

Pagamintas ir suvartotas elektros energijos kiekis yra apskaitomas skaitiklyje. Perteklinė energija tiekiama į tinklą, iš kurio prireikus ją galima atsiimti atgal.

Tausokite gamtą su švaria elektros energija

Saulės elektrinės sistema yra ekologiška, kadangi energija generuojama iš atsinaujinančių gamtos išteklių. Nėra naudojamos jokios kenksmingos medžiagos ar teršalai.

Elektra aprūpinkite visus elektros prietaisus

Saulės elektrinės sugeneruota energija panaudojama praktiškai. Elektra aprūpinama ne tik namuose esanti buitinė, bet ir pramoninė technika, automobiliai.

Nepraraskite perteklinės energijos

Pagamintas ir suvartotas elektros energijos kiekis yra apskaitomas skaitiklyje. Perteklinė energija tiekiama į tinklą, iš kurio prireikus ją galima atsiimti atgal.

Tausokite gamtą su švaria elektros energija

Saulės elektrinės sistema yra ekologiška, kadangi energija generuojama iš atsinaujinančių gamtos išteklių. Nėra naudojamos jokios kenksmingos medžiagos ar teršalai.

Elektra aprūpinkite visus elektros prietaisus

Saulės elektrinės sugeneruota energija panaudojama praktiškai. Elektra aprūpinama ne tik namuose esanti buitinė, bet ir pramoninė technika, automobiliai.

Takatona
Takatona
Takatona

Saulės elektrinės įrengimo procesas

Saulės elektrinės įrengimas gali pasirodyti kaip painus ir sudėtingas procesas, todėl patikėkite šį reikalą profesionalams.

1. Užklausos gavimas

Užpildykite formą ir gaukite individualų poreikių įvertinimą bei įrengimo planą elektroniniu paštu per 15min.

2. Objekto vertinimas

Inžinierius atlieka objekto techninę apžiūrą. Atsako į visus Jūsų pateiktus klausimus ir suranda techniškai ir ekonomiškai optimaliausią saulės elektrinės montavimo sprendimą.

3. Projektavimas

Takatona projektuotojai pateiks saulės elektrinės projektą, 3D vizualizaciją ir planuojamos elektrinės metinės energijos generacijos skaičiavimus.

4. Montavimas ir paleidimas

Įrengsime ir įvesime saulės elektrinę į optimalų darbo rėžimą.

5. Dokumentų paketas

Garantiniai dokumentai, ESO pridavimas, pagalba su APVA parama, saulės elektrinės eksploatacijos instrukcija – viskas iš vienų rankų.

6. Elektros gamyba

Išmanus generacijos stebėjimas ir priežiūra mobiliojoje programėlėje.

×

Šiuo metu įgyvendinami
projektai

Norite ir Jūs įgalinti savo namus?

Užpildykite užklausos formą.

Visoje lietuvoje