Patarimai

Investuokite į savo ateitį ir tapkite gaminančiu vartotoju, generuodami saulės energiją!

Prieš įsirengiant saulės elektrinę, pirmiausiai patariama pasikonsultuoti su rangovu – kviečiame kreiptis į „Takatona“ komandą. Svarbu nustatyti, kokios galios saulės elektrinė yra reikalinga ir kiek elektros energijos suvartojama per metus.

Nepamirškite pasirūpinti prijungimo sąlygomis iš tinklų operatoriaus – ESO. Įvertinus technines galimybes ir pateikus prijungimo sąlygas, parengiama paslaugos sutartis. Kadangi susidomėjimas saulės elektrinėmis šiuo metu yra išaugęs, atsakymo iš ESO gali tekti palaukti kelias dienas ar daugiau. Tais atvejais, kai saulės elektrinės negalima prijungti dėl tam tikrų techninių kliūčių, patariama apsvarstyti įsigyti elektrinę saulės elektrinės parke.

Kokie tolimesni žingsniai, gavus ESO prijungimo sąlygas?

ESO pateikus prijungimo sąlygas ir turint saulės elektrinės rangovo pasiūlymą, svarbu nedelsti ir priimti galutinį sprendimą. Jeigu apsisprendėte įsirengti elektrinę, pasirašykite sutartį su ESO. Tai reikia padaryti per 90 kalendorinių dienų nuo prijungimo sąlygų išdavimo dienos. Kai pasirašoma sutartis, gyventojai turi saulės elektrinę įsirengti ir priduoti ESO per 270 kalendrinių dienų. Be to, įsitikinkite, kad rangovas pateikė ESO deklaraciją, patvirtinančią apie tinkamai įrengtą elektrinę.

thumb

Turite daugiau klausimų?

Suprantame, kad saulės elektrinės įrengimo procesas ir visi kiti su tuo susiję niuansai kelia daug klausimų, todėl dalį iš jų atsakėme – skaitykite žemiau. Taip pat kviečiame užsukti į mūsų puslapyje esančias skiltis „Straipsniai“ ir „D.U.K.“, kuriose taip pat pateikiama daug naudingos informacijos.

Su kokiomis eksploatacinėmis išlaidomis teks susidurti?

Saulės elektrinė nereikalauja didelių eksploatacijos išlaidų, todėl tai nekainuos nei daug laiko, nei pinigų.
Norint, kad saulės elektrinė veiktų maksimaliai ir efektyviai, svarbu pašalinti ant saulės modulių esančias nuosėdas: žiedadulkes, purvą, lapus ir pan. Modulių stiklus rekomenduojama valyti kelis kartus per metus tada, kai nešviečia saulė. Tai galima daryti su minkštomis kempinėmis, neaustinėmis šluostėmis ar šepečiais, švelniais šereliais.
1–2 kartus per metus reikėtų patikrinti ir fotovoltines sistemas: saulės elementus ir inverterius. Specialistas prisijungs prie įtampos keitiklio monitoringo sistemos ir įvertins saulės elektrinės darbą. Kadangi tai daryti galima ir patiems, rekomenduojama sistemą apžiūrėti dienos viduryje, kai yra šviesu. Pastebėjus kažką neįprasto, reikia susisiekti su rangovu. Inverterių priežiūros laikotarpis yra toks pats, todėl daug priežiūros jiems nereikia. Šio įrenginio tarnavimo laikotarpis yra trumpesnis nei saulės modulių, todėl svarbu apsvarstyti apie garantijos pratęsimo galimybę.

Ar saulės moduliams taikomos garantijos?

Mes bendradarbiaujame tik su patikimais gamintojais, kurie siūlo ilgalaikes garantijas. Tačiau konkrečius duomenis galima sužinoti tik gavus komercinį pasiūlymą, kadangi kiekvienas gamintojas nurodo skirtingą garantinį laiką.

Ar reikia atlikti techninę priežiūrą?

Techninę apžiūrą atlikti būtina, jeigu siekiama, kad saulės elektrinė dirbtų tinkamai. Patikros metu nustatoma, ar saulės elektrinės elementai nėra pažeisti, ar nėra jokių kitų gedimų. Techninė patikra gali būti atlikta tik kvalifikuotų specialistų.

Kokius įsipareigojimus reikia prisiimti perkant saulės elektrinę?

Klientas privalo laikytis numatytų sutarties sąlygų: laiku atsiskaityti su rangovu, sudaryti sąlygas vykdyti darbus ir suteikti paslaugas. Taip pat reikia pateikti reikalingus dokumentus, pasirašyti atliktų darbų aktą, kai darbai yra atlikti tinkamai.

Saulės elektrinės

Sąskaitų mažinimas, užtikrinta finansinė grąža, imunitetas elektros kainų pokyčiams ir tvaresnė aplinka – investicija, kuri nepaliks abejingų.

×

Šiuo metu įgyvendinami
projektai

Norite ir Jūs įgalinti savo namus?

Užpildykite užklausos formą.

Visoje lietuvoje