Kaip prižiūrėti saulės elektrinę?

24.03.2023

Vienas iš pagrindinių saulės elektrinės privalumų – ši sistema reikalauja labai nedaug priežiūros. Lietuvos oras ypač naudingas elektrinės įrengimui ir sėkmingam naudojimuisi, kadangi saulėtomis dienomis energija generuojama, o apsiniaukusiomis – lietus nuplauna ant paviršiaus susikaupusius nešvarumus. Apie tai, kokiu būdu ir kaip dažnai prižiūrėti saulės elektrinę bei ką daryti šaltuoju metų laiku – dalinamės šiame straipsnyje.

Inverteris (įtampos keitiklis) yra svarbus saulės elektrinės komponentas, prie kurio prisijungus galima stebėti pagrindinius elektrinės gamybos duomenis. Remiantis jais, svarbu stebėti pateikiamą statistiką ir ataskaitas. Lyginant metinius gamybos duomenis, įvertinant skirtingais metais nevienodą saulės intensyvumą, galima suprasti, kaip keičiasi saulės elektrinės efektyvumas. Todėl patartina nuo inverterio nuvalyti susikaupusias sąnašas ir užtikrinti efektyvų įrenginio aušinimą – tai užtikrins ilgesnį pastarojo veikimą.

Takatona

Didžioji dalis inverterių gamintojų siūlo galimybę saulės elektrinės darbą stebėti per išmaniąją aplikaciją telefone. Įtampos keitiklio monitoringo sistemoje galima matyti momentinę generuojamą galią, pagamintą elektros energijos kiekį tam tikru metu (valandą, dieną, mėnesį, ketvirtį ar metus), saulės modulių grandinės, tinklo įtampą, keitiklio sutrikimų istoriją ir dar daugiau. Klientai, kurie neturi laiko kasdien nuodugniai analizuoti elektrinės veiklos, gali stebėti indikatoriaus lemputes arba LCD ekraną pagal nurodytas įrenginio eksploatacijos instrukcijas. Svarbu bent kartą per metus patikrinti kontaktų standumą, kadangi eksploatuojant saulės elektrinę, dėl susidariusių temperatūrinių pokyčių pastarieji gali atsilaisvinti.

Kai kurios saulės elektrinės būna įrengtos atviroje vietoje – lauke, kuriame dažnai gausu įvairiausių gyvūnų. Todėl svarbu periodiškai patikrinti saulės modulių laidus ir įsitikinti, ar šie nėra apgraužti graužikų. Taip pat patartina apžiūrėti tarp modulio ir stogo esančią angą, kurioje paukščiai mėgsta įsikurti sau lizdus. 

Specialistai rekomenduoja bent kartą per metus – esant poreikiui, galima ir dažniau – nuplauti saulės modulius jonizuotu vandeniu ir minkšto paviršiaus kempine. Svarbu pasirūpinti, kad rudens metu ant saulės elektrinės nebūtų jokių nukritusių lapų ar medžių šakų. Atėjus žiemai, patariama nieko nedaryti, kadangi bandant nuvalyti slidų modulių paviršių, galima tik dar labiau juos sužeisti ir subraižyti. O tai turės neigiamos įtakos saulės elektrinės efektyvumui ir našumui. Tamsus modulių paviršius pritraukia daugiau saulės spindulių, todėl sniegas, greičiau ištirpdamas ir nuslinkdamas žemyn, pats nuplauna modulius. 

Nors saulės elektrinės nereikalauja ypatingos priežiūros, periodiškai rekomenduojama jas patikrinti. Suprantame, kad tam gali pristigti laiko, todėl esame pasiruošę Jums padėti. Mums svarbu, kad elektros energija būtų generuojama kuo efektyviau, todėl saulės elektrinės veikla pasirūpinsime už Jus. Registruokitės konsultacijai ir mūsų specialistai su Jumis susisieks. 

×

Šiuo metu įgyvendinami
projektai

Norite ir Jūs įgalinti savo namus?

Užpildykite užklausos formą.

Visoje lietuvoje