Ką reikia žinoti prieš perkant saulės elektrinę?
22.02.2023
22.02.2023
Dėl kylančių elektros kainų kai kurie žmonės stengiasi sutaupyti pačiais įvairiausiais būdais, o kiti ieško alternatyvų. Viena iš tokių – saulės elektrinės, generuojančios energiją iš gamtos. Tokiu būdu ne tik prisidedama prie tvaresnio pasaulio, bet ir atsiranda įvairiausių finansinių privalumų – mažėja sąskaitos už elektrą, o namo vertė didėja. Jeigu planuojate įsigyti saulės elektrinę, prieš tai turėtumėte žinoti kelis svarbius dalykus, kuriuos šiame straipsnyje ir aptarsime.
Vienas iš svarbiausių žingsnių prieš įsirengiant saulės elektrinę – nuspręsti, kurioje teritorijos vietoje sistema bus pastatyta. Įvertinus technines galimybes galima rinktis iš kelių skirtingų variantų. Vakarų Europos ir Lietuvos klientai dažniausiai priima sprendimą elektrines montuoti ant šlaitinio stogo. Tokiu būdu instaliuojamos sistemos yra pritaikomos skirtingoms dangoms, kurių visiškai nepažeidžia. Montuojant svarbu pasirinkti tinkamą kryptį (palankiausios – pietūs, pietryčiai ir pietvakariai), kadangi nuo to priklauso saulės intensyvumas, o kartu ir elektrinės efektyvumas. Elektrinę įrenginėjant ant plokščio stogo arba žemės užtikrinamas universalumas, kadangi sistemą galima nukreipti reikiama kryptimi.
Atsižvelgiant į kasdienius energijos suvartojimo poreikius reikia nuspręsti, kokios galios saulės elektrinė reikalinga. Tai galima padaryti įvertinus, kiek elektros energijos sunaudojama per metus. Taip pat vertėtų atsižvelgti ir į ateities poreikius – galbūt planuojate įsigyti dar nekilnojamojo turto ar elektromobilį. Įvertinus šiuos aspektus, dažnu atveju elektrinės galia bus ženkliai didesnė. Pasirinkę teisingai, užtikrinsite, kad elektros energija bus generuojama efektyviai, todėl tokiu būdu galėsite patenkinti savo ir savo šeimos poreikius. Kviečiame pasinaudoti „Skaičiuokle“ ir sužinoti galimą elektrinės galią, kainą, APVA paramos dydį ir atsiperkamumą.
Prieš įsirengiant saulės elektrinę svarbu įvertinti, koks plotas ant stogo gali būti užimtas. Jeigu elektrinė yra integruojama ant šlaitinio stogo, 1 kW dažniausiai prireikia 6 m2, o jeigu ant plokščio stogo ar žemės – 10 m2. Išnaudojamas stogo plotas dažnai yra mažesnis, jeigu šlaito tipas nėra kvadratinis. Taip pat patariama išvengti šešėlį metančių ir šalia pastato esančių objektų – dėl to reikalingas didesnis stogo plotas. Jeigu tokių objektų išvengti nepavyksta, galima naudoti specialius techninius sprendimus, užtikrinančius efektyvų elektrinės veikimą.
Planuojate įsirengti saulės elektrinę, tačiau nenorite papildomų rūpesčių? Mūsų komandos specialistai pasiruošę Jums padėti! Susisiekite žemiau nurodytais kontaktais ir aptarsime galimas elektrinės įrengimo sąlygas drauge!
Norite ir Jūs įgalinti savo namus?
Užpildykite užklausos formą.