Saulės elektrinių privalumai – kokie jie?

10.02.2023

Saulės elektrinės – atsinaujinančios žaliosios energijos įrenginiai, kurie vis dažniau atsiranda ant arba šalia įvairiausių pastatų: tiek asmeninių, tiek komercinių. Viena dalis žmonių tokią technologinę naujovę priima su baime ir nežinomybe, o kitiems tai viena iš geriausių gyvenimo investicijų, užtikrinančių saugesnę, tvaresnę ir nepriklausomą ateitį. Kuo saulės elektrinės naudingos?

Takatona

Vienas iš pagrindinių faktorių, kodėl yra priimamas sprendimas įsirengti saulės elektrines – mažesnės elektros sąskaitos. Elektrinė dažnais atvejais padeda sutaupyti net 80 % visų elektros išlaidų, per visus metus suma gali siekti keliasdešimt tūkstančių eurų ar netgi daugiau. Taip pat svarbu paminėti, kad nors saulės elektrinės įrengimo procesas reikalauja nemažai finansų, sistema pradeda atsipirkti jau po 5–7 metų ar netgi greičiau. Be to, tokia įranga padeda pakelti Jūsų nekilnojamojo turto vertę – nusprendus namus parduoti, pirkėjus surasite kur kas greičiau.

Džiaugiamės, kad valstybė, teikdama kasmetinę paramą, skatina investuoti į saulės elektrines. Žmonės, perkantys naują elektrinės įrangą, gali kreiptis į Aplinkos projektų valdymo agentūrą (APVA) ir atgauti dalį išleistos sumos: kompensacija siekia net 323 Eur/kWp. Jeigu esate gyvenamojo namo, sodo namo ar buto savininkas, galite teikti paraišką finansavimui gauti. Taip pat tai padaryti galima nuomojantis žemės sklypą ar pastatą ne mažiau nei 6 mėnesius nuo projekto registracijos formos pateikimo APVA. 

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad saulės elektrinė pasižymi sudėtingais techniniais sprendimais, dėl ko bus sunku įrangą prižiūrėti patiems. Tačiau savo namų energijos sprendimus patikėjus į mūsų specialistų rankas, jokiais klausimais rūpintis nereikės – viskuo pasirūpinsime mes. Taip galėsite būti gaminančiais vartotojais be jokių papildomų rūpesčių. Kyla daugiau klausimų? Kreipkitės į mus!

×

Šiuo metu įgyvendinami
projektai

Norite ir Jūs įgalinti savo namus?

Užpildykite užklausos formą.

Visoje lietuvoje