Nors saulės elektrinė yra sudaryta iš trijų pagrindinių elementų: saulės modulių, inverterio ir montavimo konstrukcijos, tenka pripažinti, jog daugiausia dėmesio žmonės skiria saulės moduliams. Tai paaiškinti galima labai paprastai. Inverteriai nėra tokie ilgalaikiai, kaip saulės moduliai, todėl viso saulės elektrinės gyvavimo metu gali tekti pakeisti inverterį bent kartą. Tad nenuostabu, jog jo paieškai žmonės skiria mažiau dėmesio ir laiko. Montavimo konstrukcijas dažniausiai parenka specialistai, atsižvelgdami į tai, kokia saulės jagainė yra perkama, kur bus montuojama, kokios aplinkos sąlygos. Tad daugiausia dėmesio tenka skirti saulės moduliams, kurie gali tarnauti net 30 metų ir daugiau, jei bus tinkamai pasirinkti. Pateikiame naudingus patarimus, kurie padės jums pasirinkti reikiamą gaminį.

Gamintojas

Atkreipkite dėmesį į tai, kas pagamino saulės modulius ir kokia gamintojo reputacija. Jei pasirinksite patikimą gamintoją, galite net neabejoti, kad saulės moduliai bus ne tik kokybiški, bet ir ilgalaikiai.

Kokias technologijas naudoja?

Patikimas gamintojas rinksis tik naujausias technologijas saulės modulių gamybai. Tokiu būdu ne tik jis gali sukurti nepriekaištingos kokybės gaminius, bet ir užtikrinti, kad jie bus saugūs ir efektyvūs.

Ar produktai testuojami?

Norint, jog saulės moduliai tinkamai dirbtų, labai svarbu, kad gamybos metu būtų atlikti saugaus veikimo ir aplinkos poveikio tyrimai. Pasidomėkite, kokius tyrimus atlieka pasirinktas gamintojas.

Kokios kainos?

Kiekvienam mūsų svarbu, jog įsigytume ne tik kokybiškus gaminius, bet ir sutaupytume. Mes renkamės bendradarbiauti tik su patyrusiais, inovatyviais gamintojais, kurie orientuojasi tiek į gaminių kokybę, tiek į prieinamą kainą.

Ką rinktis: monokristalinius ar polikristalinius modulius?

Kiekvienas iš mūsų turi skirtingą biudžetą, kurį gali skirti saulės moduliams. Todėl gamintojai prisitaiko prie skirtingų pirkėjų poreikių ir siūlo ne tik aukščiausios kokybės gaminius, bet ir šiek tiek ekonomiškesnius. Monokristaliniai saulės moduliai dažniausiai ne tik turi mažiau defektų, bet ir yra kur kas efektyvesni, lyginant su polikristaliniais moduliais. Tad turintiems didesnį biudžetą, visada rekomenduojame rinktis monokristalinius modulius. Visgi tinkamai pagaminti ir sumontuoti polikristaliniai saulės moduliai taip pat gali sėkmingai atlikti darbą, tik efektyvumas gali būti šiek tiek mažesnis.

Saulės modulių galia

Norint, jog saulės modulių galia būtų pakankama ir nereikėtų mokėti už papildomą elektros energijos suvartojimą, labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kokie yra elektros vartojimo įpročiai. Atkreipkite dėmesį į tai, kiek per pastaruosius porą metų vidutiniškai suvartojote elektros energijos. Nepamirškite, kad netinkamai pasirinktas gaminys gali nuskriausti jus finansiškai. Pasirinkę per mažos galios saulės modulius, turėsite mokėti už elektros energiją, kadangi sunaudosite jos daugiau, nei saulės moduliai pagamins. Rinktis per didelės galios saulės modulį taip pat neapsimoka, kadangi jis bus brangesnis, tačiau energijos pertekliaus nesuvartosite, dėl to atsipirkimo laikotarpis bus ilgesnis.

Teikiamos garantijos

Saulės moduliai atsiperka vos per 6-7 metus, o tarnauja daugiau nei 30 metų. Dažniausiai šiems gaminiams yra siūloma 10 metų garantija, tačiau pasitaiko išimčių. Ypatingai aukštos kokybės gaminiams kartais taikoma net 20-25 metų garantija. Labai svarbu, jog suprastumėte, kad garantija užtikrina, kad jūsų saulės moduliai bus apdrausti nuo bet kokių papildomų išlaidų, jei atsiras defektų ar sutriks įprastas veikimas. Saulės moduliams dažnai taikoma ir efektyvumo garantija, kuri užtikrina, kad nurodytą laikotarpį gaminiai veiks efektyviai. Pasidomėkite, kokias garantijas siūlo jūsų pasirinktiems saulės moduliams. Neretai garantija nurodo ne tik jų kokybę, bet ir galimas išlaidas ateityje.

Pasirinkti tinkamus saulės modulius sudėtinga, tačiau ateinančius 30, o gal net ir daugiau metų galėsite sėkmingai juos naudoti ir mėgautis mažomis išlaidomis už komunalinius mokesčius. Tad skirkite daugiau laiko ir pasirinkite gaminius, kurie idealiai tiks jūsų namams ar verslui.

Sklandžiam svetainės veikimui bei Jūsų naršymo patirties gerinimui naudojame slapukus (angl. „Cookies“). Naršydami svetainėje toliau, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu.