
APVA paramos terminas baigėsi – pranešime apie naujienas. Sekantis APVA kvietimas paramai gauti bus 2023 metais.
Valstybės parama saulės elektrinei
Tam, kad palengvinti finansinę naštą vartotojams saulės elektrinių plėtroje, valstybė skiria valstybės paramą saulės elektrinei – nustatyto dydžio kompensaciją. Detalesnės informacijos galite rasti Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) tinklalapyje apva.lt.
Jeigu planuojate įsirengti saulės elektrinę, jums svarbu žinoti, kad Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) skiria apie 30% kompensacijos nuo saulės elektrinės kainos.
Saulės elektrinėms taikoma valstybės parama
Valstybės paramą saulės elektrinei (kompensaciją) gali gauti bet kuris privataus namo, sklypo arba sodo namo savininkas, įsirengęs naują saulės jėgainę. Maksimaliai kompensuojamos 10kW saulės jėgainės, tačiau jūs galite įsirengti ir galingesnę saulės elektrinę bei gauti paramą jos 10kW daliai.
Finansavimą taip pat galima gauti kai žemės sklypas ar pastatas yra nuomojamas ir nuomos ar panaudos sutartis galioja ne mažiau nei 6 metus nuo projekto registracijos formos pateikimo APVA.
Saulės elektrinei paramą gali gauti
Nuosavo namo
savininkas
Buto
savininkas
Sodo namo
savininkas

Techniniai reikalavimai nornt gauti paramą
Saulės moduliai privalo atitikti ES standartus – ekologinius ženklus, energijos duomenų etiketes bei kitus techninius normatyvus, nustatytus ES standartizacijos įstaigų. Saulės moduliams turi būti suteikta 10 metų garantija ir 25 metų 80% efektyvumo garantija. Saulės moduliai taip pat turi turėti CE ženklinimą ir atitikimą IP65 arba aukštesnei klasei.
Inverteris arba įtampos keitiklis taip pat turi atitikti visus aukščiau paminėtus ES standartus ir būti tinkamas saulės jėgainių įrengimui. Jis taip pat privalo turėti ne mažesnę nei IP 65 apsaugos klasę. Inverteriui gaminotojas turi suteikti bent 5 metų produkto garantiją.

Maloniai jus pakonsultuosime visais su saulės elektrine susijusiais klausimais ir padėsime išsirinkti naudingiausią variantą Jūsų namams!